Nar Mektep Derneği

Staj Yönergesi

NAR MEKTEP AKADEMİ

STAJ ve KARİYER PROGRAMI YÖNERGESİ

Staj ve Kariyer Programı çeşitli lisans bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler ile henüz iş deneyimi olmamış yeni mezunların kariyer hedeflerini belirlemede, iş ve hayat tecrübesi kazanmalarında, geliştirmeye ihtiyaç duydukları alanlarda deneyim kazanmalarını sağlayacak ve en önemlisi sosyal sorumluluk açısından farkındalık kazandıracak yoğun etkileşimli bir programdır. Program sonunda katılımcılar aktif vatandaşlık bilinci kazanacaklardır.

Katılımcılara öğrenim gördükleri ve/veya ilgi duydukları alanlarda görev ve sorumluluk verilmektedir. Ayrıca Proje Döngüsü Yönetimi, kişisel gelişim kursları ile program desteklenecektir.

Başvuru ve Uygulama Adımları:

  1. Nar Mektep Linkedin ve online başvuru linki üzerinden program çağrısına çıkar.
  2. Katılımcılar başvuru yapar.
  3. Başvurular arasından 30 kişi seçilir.
  4. Program çevrimiçi olarak başlar.
  5. Program içerisinde belirlenen bir hafta sonunda katılımcılar Ankara’da misafir edilir. Bu süreçdeki masraflar (konaklama, öğle ve akşam yemeği, Ankara’ya gidiş-dönüş bilet ücreti) Nar Mektep tarafından karşılanır.
  6. Program bitiminde katılımcılara hem program için hem de program içerisinde başarılı olunan eğitimler için sertifika verilir. Zorunlu staj için staj defterleri ayrıca düzenlenir.
  7. Katılımcılar dilerlerse Nar Mektep ailesinde gönüllü olarak faaliyetlere devam ederler.
Bu site, Bulut Web Site Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Canlı Yardım