Nar Mektep Derneği

Gönüllü Eğitmen Çağrısı

İsraftan İstihdama” Projesi Gönüllü Eğitmen Çağrısı

Derneğimizin mezun gençlerin istihdama daha kolay erişebilmeleri amacıyla gerçekleştirdiği “İsraftan İstihdama” projesinde çevrimiçi platformlarda yapılacak eğitim ve seminerlerde yer alacak gönüllü eğitmen ihtiyacı bulunmaktadır.

Başvuru yapan tüm eğitmenlere dönüş yapılacak olup programda yer alan eğitmenlere proje sonunda sertifika düzenlenecektir. 

Eğitimlerimizin ve eğitmenlerimizin AB proje görünürlük kuralları gereğince fotoğraf ve etkinlik kaydı alınması beklendiğinden etkileşimli bir ortam oluşacağı kanaatindeyiz.

Uygulanması Planlanan Eğitimler

Sıra

Konu

Sıra

Konu

1

CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri

11

Kamusal Akıl ve Katılımcılık

2

Çalışma Hakları

12

Liderlik

3

Dijital Okuryazarlık

13

Medya Okuryazarlığı

4

Etkili Medium ve Linkedin Kullanımı 

14

MS Offıce Excel

5

Farkındalık Eğitimi

15

Proje Döngüsü Yönetimi

6

Finansal Okuryazarlık

16

Sosyal İnovasyon

7

Girişimcilik / Sosyal Girişimcilik

17

Stratejik Yönetim Eğitimi

8

Gönüllülük

18

Stres, Zaman ve Kriz Yönetimi

9

İklim ve Çevre 

19

Sunum Teknikleri

10

İletişim Becerileri

20

Türkiye'de Sivil Toplum

 

Proje Özeti:

Nar Mektep Derneği tarafından Partners Albania, NVO Prima, Youth Alliance Krusevo, Ana and Vlade Divac Foundation ve TOG Vakfı ile birlikte YHB-TOG-09 referans numarası ile yürütülen “İsraftan İstihdama” projesi, Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan en az ön lisans mezunu, okulunu bitirmiş ve herhangi bir iş imkânı sağlayamamış 20-30 yaş aralığında 60 NEET gencin istihdam olanağının arttırılması amacı ile oluşturulmuş bir projedir. Projede, katılımcılara 21.yy yetkinliklerini kazanmaları ve istihdam olanaklarının arttırılmaları için hazırlanmış çeşitli eğitimler sunulacaktır. (Excel, Girişimcilik, CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri vs.) Eğitimlerin yanı sıra yazı görevi, ekip çalışması gibi iletişim becerilerini arttırmak amacı ile farklı görevler verilecektir. 

Proje boyunca derneğimiz faaliyetlerinden olan Gıda Bankacılığı bir sosyal girişim  örneği olarak gösterilip onlardan da gıda israfı ile alakalı bir proje gerçekleştirmeleri istenecektir. Bunun yanında 200 bireyin gıda israfı ile mücadele etmeleri sağlanması hedeflenmektedir. 

Katılımcılardan,  sosyal girişime yönelmeleri, iletişim becerilerini arttırmaları, kendilerine toplumsal fayda sağlamaları ve istihdam olanağı bulabilmeleri için yaşadıkları yerlerdeki sivil toplum kuruluşları ile bağ kurmaları istenecektir. Bu sayede STK’ların gönüllü edinme isteği artacak ve katılımcıların istihdam edilme olanağı artmış olacaktır.

Detaylı bilgi için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, feyza.ocak@narmektep.org adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Başvuru formu için Tıklayınız.

Yorum Gönder

Güvenlik Kodu 11 + 4 = ?
Bu site, Bulut Web Site Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Canlı Yardım