Nar Mektep Derneği

İsraftan İstihdama Projesi Katılımcı Başvuru Açıklaması

“İsraftan İstihdama” Projesi Başvuru Açıklaması

Projemiz 15.03.2022’de başladı.

Nar Mektep Derneği’nin İsraftan İstihdama  projesinin başvuruları açıldı!

15 Mayıs - 15 Kasım arasında düzenlenecek olan projemiz çevrimiçi ve yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.

Takvim boyunca zorunlu programların yanında katılımcılar tarafından talep edilen eğitimler de Derneğimizce uygun görüldüğü takdirde gerekli uzmanlar tarafından tedarik edilecektir. Uygulamalar ağırlıklı olarak sivil toplum kuruluşlarında (STK) ve tüm meslek gruplarında ihtiyaç duyulacak temel eğitimleri (Proje hazırlama, CV hazırlama ve mülakat teknikleri, Orta ve ileri excel, iş sağlığı ve güvenliği vb.) kapsamaktadır. Gençlerin STK’larda istihdam edilebilmeleri için gerekli bilgi ve deneyim aktarımının yanında gençler ile STK’ların bir araya getirilmesi sağlanacaktır. Ayrıca sosyal girişimciliğin teşvik edilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla gençlerin ekip çalışmaları yapmaları ve start-up projeleri yazmalarına katkı sunulacaktır.

Projenin ağırlıklı olarak on-line platformlarda yürütülmesi basit bir süreç olduğu kanaati uyandırmamalıdır. Katılımcıları bu süreçte ekip çalışmaları, yazı görevleri ve proje hazırlıklarının da içerisinde yer aldığı yoğun bir program beklemektedir. Program sonunda başarılı olan katılımcılar sosyal girişim örneğini deneyimlemeleri için program akışına göre uygun bir tarihte Ankara’da misafir edilecektir. Katılımcıların yol, konaklama ve yemek giderleri Projemiz tarafından karşılanacaktır. Bu aşamada katılım zorunlu değildir.

Programımıza en az ön-lisans mezunu, 20-30 yaş aralığında NEET gençler (Ne İstihdamda Ne Eğitimde) başvurabilir. Programımız 60 kişiliktir. Gelen başvurular arasında bir değerlendirme yapılacaktır. Program başvurusu online başvuru formu ile yapılacaktır.

Program için başvurular 13.04.2022 tarihi itibariyle açılmış olup, 29.04.2022 saat 18:00’a kadar devam edecektir. Başvuru yapmak isteyen adayların başvuru formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir. İlk aşamayı geçen adaylar internet üzerinden yapılacak olan mülakata davet edileceklerdir. Sonuçlar 12.05.2022 tarihine kadar e-posta/telefon yoluyla bildirilecektir.

Önemli not: Salgın, halk sağlığı öncelikleri ve resmi yönetmeliklerdeki değişiklikler nedeniyle eğitimin yeri, zamanı ya da şekli konusunda değişiklik yapma zorunluluğu oluştuğunda katılımcıları en hızlı şekilde haberdar etmeyi taahhüt ediyoruz.

Başvurular ile ilgili detaylı bilgi için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, feyza.ocak@narmektep.org adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Başvuru formu için Tıklayınız.

İncelenmesi gereken dernek kısayolları için Tıklayınız.

Proje hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Eğitim Takvimi için Tıklayınız

Bu site, Bulut Web Site Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Canlı Yardım