Nar Mektep Derneği

İsraftan İstihdama

İsraftan İstihdama Projesi 

Nar Mektep Derneği tarafından Partners Albania, NVO Prima, Youth Alliance Krusevo, Ana and Vlade Divac Foundation ve TOG Vakfı ile birlikte YHB-TOG-09 referans numarası ile yürütülen “İsraftan İstihdama” projesi, Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan en az ön lisans mezunu, okulunu bitirmiş ve herhangi bir iş imkânı sağlayamamış 20-30 yaş aralığında 60 NEET gencin istihdam olanağının arttırılması amacı ile oluşturulmuş bir projedir. Projede, katılımcılara 21.yy yetkinliklerini kazanmaları ve istihdam olanaklarının arttırılmaları için hazırlanmış çeşitli eğitimler sunulacaktır. (Excel, Girişimcilik, CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri vs.) Eğitimlerin yanı sıra yazı görevi, ekip çalışması gibi iletişim becerilerini arttırmak amacı ile farklı görevler verilecektir. 

Proje boyunca derneğimiz faaliyetlerinden olan Gıda Bankacılığı bir sosyal girişim  örneği olarak gösterilip onlardan da gıda israfı ile alakalı bir proje gerçekleştirmeleri istenecektir. Bunun yanında 200 bireyin gıda israfı ile mücadele etmeleri sağlanması hedeflenmektedir. 

Katılımcılardan,  sosyal girişime yönelmeleri, iletişim becerilerini arttırmaları, kendilerine toplumsal fayda sağlamaları ve istihdam olanağı bulabilmeleri için yaşadıkları yerlerdeki sivil toplum kuruluşları ile bağ kurmaları istenecektir. Bu sayede STK’ların gönüllü edinme isteği artacak ve katılımcıların istihdam edilme olanağı artmış olacaktır.

Detaylı bilgi için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, feyza.ocak@narmektep.org adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Proje detayları;

Proje Adı                    : İsraftan İstihdama

Uygulanacak İl           : Ankara

Proje Süresi                : 10 Ay

Proje Bedeli                : 4.996 Euro

Finansman Durumu  : 4.496 Euro AB Desteği, 500 Euro Eş-finansman

Gönüllü/Çalışan         : 1 adet profesyonel çalışan, tam zamanlı 3 adet gönüllü projede görev almaktadır.

Yorum Gönder

Güvenlik Kodu 11 + 8 = ?
Bu site, Bulut Web Site Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Canlı Yardım