Nar Mektep Derneği

Başkan'ın Mesajı

Nar Mektep’in Kıymetli Üyeleri, Gönüllüleri ve Saygıdeğer Okuyucular;

Derneğimizin temsilcisi ve bu iyilik hareketinin bir gönüllüsü olarak naçizane bu noktaya nasıl geldiğimizi kısaca anlatmak istiyorum.

Derneğimiz Mart 2017 yılında birkaç iyiliksever insanın iyiliği yaymak arzusu ile bir araya gelerek tüzel kişilik kazanmasıyla ortaya çıktı. Tüzel kişilik kazanılmadan önce bir şeyler yapabilme fikri kuluçkada uzun süre bekledi.

Bir İyilik Hareketiolarak öncelikle sosyal medya üzerinden ihtiyaç sahiplerinin seslerini duyurmayı ve ihtiyaçları kendi gayretimizle çözmeye hedefledik. Bu süreçte çok fazla talep oldu. Küçük bir ekiple her gece ev ziyaretleri yaparak ihtiyaçları gidermeye çalıştık. Bu alanda çok fazla deneyimimizin olmamasından dolayı iyi niyetimiz defalarca suiistimal edildi ancak hiç vazgeçmedik.

Çok zorlandığımız anlar oldu. Kimi zaman bir ihtiyaç sahibine bir şeyler ulaştıramamanın üzüntüsüyle yastığımıza baş koyduk. Her ne zaman yalnız hissetsek bir gönüllünün aramıza katılmasına şahit olduk. Gönüllerimizle birlikte zaman içerisinde eğitimden sağlığa, gıda bankacılığından huzurevi ziyaretlerine kadar çok çeşitli alanlarda faaliyet göstermeye başladık. İhtiyaç çağrılarımıza hızlı bir şekilde yanıt bulabildik. Bağış ve yardımlar nispeten arttı.  Bağış ve yardımların tam yerini bulması bizim kırmızı çizgimizdi. Bu prensipten hiç ayrılmadık.

Tüzüğümüz el verdiği sürece her yaraya derman olmak için çabalamaya devam ediyoruz.

Yaptığımız faaliyetler, karşılaştığımız insanlar, katıldığımız projeler ve diğer derneklerle olan iletişimimiz sayesinde aktif vatandaşlık bilincimiz arttı. Dahası sivil toplumun gücünü de hissettik.

Değerli Dava Arkadaşlarım;

Dava arkadaşı diyorum çünkü iyiliği yaymak için gecesini gündüzüne katan iyiliksever herkesi dava arkadaşı olarak görüyorum. Hepinizi çok seviyorum. Zira bu davanın yakıtı sevgidir. Her güzel şey sevmeyle, çok sevmeyle başlar. 

Sevgi ve Saygılarımla...

Fatih Boran / Yönetim Kurulu Başkanı

Bu site, Bulut Web Site Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Canlı Yardım